web analytics Erzincan Sağlık İl Müdürlüğü
 

İhale İlanları
Nöbetçi Eczane

27.03.2017
Erzincan  için  nöbetçi eczane 

ÇİÇEK ECZANESİ

Hava Durumu


 
Erzincan Sağlık Müdürlüğü - Haberler
 13 Şubat Erzincan'ın Kurtuluşu

13 Şubat Erzincan'ın Kurtuluşu

13 Şubat Zaferi Erzincanlıların Kahramanlık Destanıdır

Erzincan İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mesut Turan Erzincan’ımızın Düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.
Müdürümüz Turan açıklamasında: “ "Bugün Erzincan'ımızın düşman işgalinden kurtarılışının 99. Yıl dönümünü kutluyor olmanın engin mutluluğunu haklı onur ve gururunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz. Kurtuluş savaşımızın bütün dünya ülkelerine örnek olacak şekilde büyük zaferle sonuçlandığını, bu zaferin sevgiyle, dayanışmayla emekle, kan ve gözyaşı ile vatan ve millet aşkıyla kazanıldığını hiçbir vatandaşımızın kurtuluş savaşının hangi ahval ve şartlarda nasıl kazanıldığını unutmaması gerektiğini önemle vurgulamak isterim.

Anma ve kutlama merasimleri bir yanıyla geçmişi hatırlamaya bir yanıyla da istiklal için bağımsızlık için ödenen bedelleri hatırlayarak geleceği tanzime vesiledir. 99 yıl önce bağımsızlığımızı sürdürmek, başı dik - alnı açık insanlar olarak huzur içinde yaşamak; Şanlı tarihimizden aldığımız ilhamla ayakta durabilmek, ecdadımızın 99 yıl önce sergilediği kahramanlığı kuşanmakla mümkündür.13 Şubat Zaferi "Yunusçasına seven, Yavuzcasına dövüşen Erzincanlıların kahramanlık destanıdır." Diye konuştu.Bu haber 14.02.2017 tarihinde eklenmiştir. Toplam 122 kere okunmuştur


 Habere Ait Diğer Resimler


 


Sağlık Bakanlığı  Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü - 2012 - Tüm Hakları Saklıdır.